Навіщо потрібні косметичні маски для обличчя, як їх вибирати та користуватися?
А ви користуєтесь масками для шкіри обличчя? Якщо ні, то саме час звернути увагу на цей б'юті-продукт. А ось чому цей засіб має бути на вашому туалетному столику, як вибрати маски для обличчя жінкам після 40 і до 25, як їх правильно застосовувати, ви дізнаєтесь прямо зараз.
Навіщо потрібні косметичні маски для обличчя?
Маски як б'юті-продукт дають вашій шкірі глибший, інтенсивніший і ретельніший догляд. Від іншої косметики для догляду за шкірним покривом обличчя ці засоби відрізняються вищою концентрацією активних речовин. Тому результат помітний швидше, ніж від крему обличчя чи сироватки. Багато популярних корейських масок дають результат вже після першого застосування.
Як правило, косметичні маски мають накопичувальний ефект. Застосовуючи їх курсом по 10-15 процедур, можна побачити серйозні зміни у стані шкірного покриву. Наприклад, жирність при застосуванні хорошої маски для обличчя знижується, кількість акне та комедонів помітно зменшується, обличчя стає бархатистим, свіжим, мікрорельєф вирівнюється. Маски для сухої шкіри пом'якшують, розгладжують, надають епідермісу велику еластичність і пружність.
У якому віці можна робити маски для обличчя?
Відповідь: у будь-якому. Шкіра обличчя і у дівчат 18 років, і у жінок після 60 потребує додаткового догляду.
Часто виникає питання: а навіщо потрібні косметичні маски для обличчя 18-річним дівчатам із нормальним типом дерми? Річ у тому, що вікові зміни у тканинах починаються досить рано. Вже з 25 років кількість колагену починає знижуватися. До того ж навіть нормальна шкіра потребує зволоження, харчування, вітамінів. Тоді вона довше зберігає свою молодість, пружність та сяйво.
Які є види масок для обличчя?
Сьогодні так багато видів доглядової косметики, що очі розбігаються. Ось ТОП масок для шкіри обличчя, які зараз найпопулярніші:
Кремова маска для шкіри. Добре зволожує та живить суху шкіру, відновлює гідроліпідний бар'єр. Наприклад, гарбузова маска для обличчя з ефектом омолодження Too Cool For School Pumpkin Sleeping Pack з екстрактом гарбуза.
Гелева маска для шкіри. Легка, прозора консистенція маска частіше призначена для жирної та проблемної шкіри. Найкраще такий б'юті-засіб підходить для літа. Спробуйте маску для обличчя Bioaqua Aloe Vera Moisturizing Mask.
Глиняні маски для обличчя. Продукти на основі кольорової косметичної глини повертають епідермісу сяйво, вирівнюють рельєф та тон, очищають пори, м'яко відлущують, регулюють жирність.
Тканинна або листова маска для обличчя. Такий засіб, як правило, використовується як експрес-догляд завдяки швидкому ефекту;
Плівкова маска для обличчя (маска-плівка). Цей тип масок витягує залишки бруду і жиру, насичує шкіру корисними речовинами, звужує пори, деякі мають ліфтинг-ефект;
Ампульна маска. Склад призначений для інтенсивного догляду за шкірою. Цей б'юті-засіб швидко покращує зовнішній вигляд шкіри і є "швидкою допомогою" перед важливою зустріччю або вечіркою.
Бульбашкова маска для шкіри. При контакті з повітрям маса утворює піну, збагачену киснем. Цей вид продуктів ефективно очищує та знижує запалення, допомагає вивести токсини з глибоких шарів епідермісу.
Гідрогелева маска для обличчя. Альтернатива тканинній масці, так само насичує шкіру цінними поживними речовинами. Найчастіше у формі гідрогелевих масок випускаються патчі для шкіри навколо очей, які ви можете купити на сайті «Подільська косметична компанія»).
Залежно від часу застосування маски бувають денними та нічними. Вони діляться на змивні та незмивні, що іноді замінюють нічний крем для обличчя.
Що міститься у масках для обличчя?
Склад масок для шкіри визначається їх призначенням.
Зволожувальні маски для обличчя
Це зазвичай універсальний продукт, який підходить для всіх типів шкіри, включаючи жирну та комбіновану. Маски для зволоження шкіри обличчя містять:
гіалуронову кислоту;
водорозчинний колаген;
екстракти водоростей;
рослинні екстракти;
легкі рослинні олії;
муцин равлика.
Зволожуючі маски надають шкірі свіжість, гарний колір, пружність і еластичність, прибирають сухість, лущення і розгладжують зморшки.
Живильні маски для обличчя
Найчастіше дія таких масок спрямована на зрілу, чутливу суху шкіру. У холодну пору року вони можуть бути показані всім.
Поживні маски для обличчя насичують шкіру вітамінами, мінералами, підвищують імунітет шкіри. До складу таких коштів входять:
- вітаміни;
- мінерали;
- амінокислоти;
- пептиди;
- мед;
- рослинні олії.
Які маски добре допомагають від прищів?
Такі маски для обличчя доповнюють процедуру щоденного очищення шкіри, схильної до висипів, акне, комедонів. Вони мають антибактеріальні та себорегулюючі властивості. Іноді їх корисно використовувати й у нормального типу шкіри.
В очисних масках проти прищів для підлітків та дорослих часто можна зустріти інгредієнти такого штибу:
- косметична глина, каолін;
- цинк;
- компоненти, що підсушують;
- інгредієнти з антисептичними властивостями;
- екстракт зеленого чаю;
- саліцилову кислоту;
- бамбукове вугілля;
- ефірні олії чайного дерева, лимона, кипарису, базиліку, розмарину та ін.
Які маски омолоджують обличчя?
Омолоджуючі маски для обличчя повертають шкірі обличчя пружність, стимулюють вироблення власного колагену та еластину - білків, які формують шкірний каркас, підтягують єпидерміс. Ці маски допомагають впоратися з ознаками старіння – втратою пружності, сухістю, зморшками, в'ялістю, зміною овалу обличчя.
Складові антивікової маски для обличчя:
- колаген;
- протеїни;
- амінокислоти;
- колоїдне золото;
- ретинол;
- рослинні антивікові компоненти (готу колу, або азіатська центелла, куркума, женьшень, водорості).
Відбілюючі маски для обличчя
Косметичні маски проти пігментних плям для відбілювання шкіри містять компоненти, які зменшують вироблення меланіну і прибирають вже наявні темні плями та ластовиння на обличчі. У таких засобах для догляду містяться:
- вітамін Е;
- каолін;
- оксид цинку;
- вітамін С;
- ніацинамід;
- ретинол.
Які маски підходять для сухої шкіри обличчя?
У масках для сухої шкіри обличчя використовуються компоненти, які зволожують, живлять епідерміс, розгладжують зморшки. Так, серед них:
- алое;
- мед;
- банан;
- огірок;
- натуральні олії - ши, авокадо, кокосу, аргани, соєва, рицинова та ін;
- гіалуронова кислота;
- колаген.
Ці компоненти зменшують дискомфорт, пов'язаний із підвищеною сухістю – стягнутість, лущення, свербіж, зморшкуватість. Для такого типу шкіри особливо ефективні, наприклад, нічні кремові маски, що не потребують змивання.
Які маски придатні для чутливої шкіри обличчя?
Маска для заспокоєння подразнень повертає чутливій шкірі природний гідроліпідний баланс, розслаблює, прибирає почервоніння та зменшує запалення.
Один із найвідоміших компонентів останніх років — та сама центела азійська. Також ви можете купити готові професійні маски на основі вітаміну В5 або пантенолу, алантоїну, ніацинаміду та інших корисних компонентів.
Коли краще робити маски для обличчя – вранці чи ввечері?
Раніше ми вже говорили, що є спеціальні нічні маски для обличчя, які використовуються перед сном. Наприклад:
- нічна маска для обличчя May Island 7 Days Secret Healing Pumpkin заспокійлива з гарбузовим екстрактом;
- нічна маска для обличчя FarmStay Collagen Water Full Moist, що омолоджує;
- нічна маска для обличчя у стиках Bioaqua Blueberry Arbutin Moisturizing Mask з екстрактом чорниці;
- нічна маска для чутливої шкіри обличчя FarmStay Tea Tree Biome Calming Mask 1 мл.
Вранці косметологи рекомендують наносити маски проти набряків, для зволоження шкіри, що регулюють жирність, пори, що звужують, очищають. Добре для першої половини дня підходять тканинні маски. Перед сном використовуйте протизапальні, живильні, заспокійливі засоби для догляду за шкірою обличчя.
Як користуватись косметичними масками для обличчя?
Дотримуючись цих правил, ви отримаєте 100% масок для обличчя.
- Перед першим нанесенням маски проведіть тест на гіперчутливість шкіри.
- Перед тим, як нанести будь-яку маску на обличчя, потрібно ретельно очистити шкіру від забруднень, макіяжу.
- Попередньо можна провести скрабування або легкий пілінг з низьким вмістом кислот, щоб маска могла глибше проникнути в дерму.
- Маску наносять, рухаючись масажними лініями. Можна розподіляти маску по обличчю подушечками пальцем або косметичними спеціальними лопатками (лінк).
- Маски для обличчя не можна наносити на шкіру навколо очей, губ, якщо інше не передбачив виробник.
- Інформація про те, скільки тримати маску на обличчі, вказана в інструкції виробника (зазвичай 15-30 хвилин).
- Як правило, масками користуються 2-3 рази на тиждень.
- Маски змивайте теплою водою.
- Маски-плівки знімаються після висихання пластом. Потрібно чи ні потім вмиватися, уточніть в інструкції.
Як використовувати тканинні маски для обличчя
Майже всі правила, описані вище, діють і для листкових, а також масок гідрогелів. Але з тією різницею, що їхній спосіб нанесення відрізняється.
Після очищення обличчя тканинну маску дістають із пакета та накладають на обличчя, щільно притискаючи до шкіри долонями.
Тримають тканинну маску на обличчі стільки, скільки вказав виробник.
Як використовувати тканинні маски для обличчя
Майже всі правила, описані вище, діють і для листкових, а також масок гідрогелів. Але з тією різницею, що їхній спосіб нанесення відрізняється.
Після очищення обличчя тканинну маску дістають із пакета та накладають на обличчя, щільно притискаючи до шкіри долонями.
Тримають тканинну маску на обличчі стільки, скільки вказав виробник.
Помилки при використанні масок для обличчя
Якщо хочете, щоб маска для обличчя принесла найбільшу користь, не допускайте цих помилок. Що ж роблять неправильно жінки, користуючись масками для обличчя:
- Не враховують свій тип шкіри.
- Ігнорують вказівки інструкції до б'юті-продукту.
- Не вмиваються перед використанням косметичного засобу.
- Рухаються, розмовляють, їдять під час процедури, через що маска нещільно прилягає до шкіри.
- Вмиваються надто холодною або гарячою водою.
- Наносять маски на пошкоджену шкіру обличчя.
- Використовують прострочені продукти.
Найнешкідливіший наслідок таких помилок — ви не отримаєте обіцяного ефекту. У найгіршому випадку стан шкіри може погіршитися.
Що потрібно наносити на обличчя після маски?
Якщо маска змивається, то після неї слід нанести тонік або тонер, сироватку та зволожуючий крем. Можна тільки один продукт – все залежить від потреб вашої шкіри.
Незмивні маски залишають на шкірі до повного вбирання. Як правило, вони замінюють крем, і з ними шкіра не потребує додаткового догляду. Але є й винятки:
- якщо у вас суха або зневоднена шкіра: після несмываемой маски можна нанести зволожуючий крем або сироватку;
- якщо у вас жирна або комбінована шкіра: після несмываемой маски можна нанести матуючий крем або гель;
- якщо у вас є якісь проблеми зі шкірою: після маски, що не змивається, можна нанести точковий засіб для вирішення конкретної проблеми (наприклад, засіб від прищів, пігментних плям або зморшок).
- Що дає косметика з саліциловою кислотою шкірі та волоссю? Користь та шкода, особливості застосуванняСаліцилова BHA кислота останнім часом стала популярним компонентом в косметиці. Для чого та як правильно застосовувати саліцилову кислоту, в які саме засоби з догляду за волоссям, обличчям та тілом? Розбираймось.
- Сироватка для обличчя: що це і як нею правильно користуватися?Потрібна вам сироватка для догляду за шкірою обличчя чи ні? Люди, які стежать за останніми віяннями в б'юті-індустрії, все ж додали цей продукт до своєї щоденної доглядової рутини для догляду за шкірою обличчя. Розповідаємо, чому...